اخبار

پردازشگر Core i9 اینتل رونمایی می‌شود

در چند سال گذشته، پردازنده Core i9 حکم اسب تک شاخ را داشته است که هر چند وقت یکبار شایعه رونمایی از آن پخش می‌شد و برای مدتی امید به ارتقاء پردازنده‌های فعلی توسط اینتل در طرفداران زنده می‌شد. حال شایعه جدیدی در این زمینه منتشر شده که احتمال قریب ‌الوقوع بودن رونمایی از نسل جدید پردازنده‌ها را بیش از پیش قوت می‌بخشد.

این خبر در انجمن Anandtech منتشر شد که همراه آن تصویری از نسل جدید پردازنده‌های اینتل را نیز نشان می‌داد. این پردازنده‌ها بر اساس معماری LGA-2066 طراحی شده‌اند و در صورتی که این شایعات حقیقت داشته باشند، به زوی شاهد نسل جدیدی از پردازنده‌های فوق پیشرفته و قدرتمند خواهیم بود.

طبق چزئیات به‌دست آمده از این تصویر، پردازنده جدید Core i9 در چهار مدل مختلف یعنی از مدل Core i9-7800X تا Core i9-7920X معرفی خواهند شد. این پردازنده‌ها حداقل ۶ هسته و ۹ رشته (thread) خواهند داشت و سرعت انها حداقل ۳٫۵ گیگاهرتز و مدل‌های بالاتر، از ۴٫۰ گیگاهرتز توربو ۲٫۰ آغاز و تا مقدار نامعلومی متغیر خواهند بود.

به دلیل ناخوانا بودن تصویر بالا، در اینجا جدولی از مشخصات فنی پردازشگرهای Skylake-X و Kabylake-X که احتمالا در آینده نزدیک معرفی می‌شوند را تهیه کرده‌ایم.

ظاهرا اینتل قصد دارد تسلط و یکه تازی خود در بازار پردازشگرها را همچنان ادامه دهد و هیچ ترس و شکی در گسترش و ارتقاء پردازنده‌های خود ندارد. با اینکه احتمال می‌رود پردازنده‌های جدید در ماه ژوئن و پردازنده Core i9-X در آگوست رونمایی ‌شوند، فعلا اطلاعی از قیمت آنها در دست نداریم اما در این مسئله شکی نیست که بسیاری از اقشار جامعه قدرت خرید نسل جدید پردازنده‌های فوق قدرتمند اینتل را نخواهند داشت.

منبع

ارسال در : اخبار IT

وزیر ارتباطات از سازمان‌ها و اپراتورهای ارتباطی فعال در انتخابات تشکر کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت‌ها و سازمان‌های ارتباطی به دلیل پایداری شبکه‌ی ارتباطی کشور در آستانه‌ی انتخابات تشکر کرد.

null

محمود واعظی در جلسه‌ی شورای فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تشکر از مسئولان و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های ارتباطی کشور گفت: «در بازدیدهایی که روزهای پیش از ستاد انتخابات کشور و مرکز فرماندهی و کنترل شبکه‌ی ارتباطی کشور در وزارت ارتباطات داشتم، خوشبختانه فرآیند ارتباطات کشور در جریان برگزاری انتخابات به‌خوبی انجام شد و هیچ گزارش اختلالی در شبکه ارسال نشد.»

محمود واعظی اعلام کرد: «از سازمان‌ها، شرکت‌ها و اپراتورهای ارتباطی کشور از قبیل شرکت مخابرات ایران، سازمان فناوری اطلاعات، شرکت ارتباطات زیرساخت، همراه اول، ایرانسل و رایتل که در فرآیند برقراری ارتباطات کشور در ایام برگزاری انتخابات نقش تأثیرگذاری داشتند، تشکر می‌کنم.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد حماسه‌ی انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ گفت: «این حماسه سبب عزت، اقتدار، انسجام و وحدت ملی شد. قطعاً مسئولیت دولت دوازدهم بیشتر می‌شود تا برای قدرشناسی از مردم ایران خدمت بیشتری انجام دهد و برای رفع مشکلات معیشت، بیکاری و ایجاد رونق اقتصادی با اتکاء و حمایت مردم، تلاش بیشتری کند. این حماسه‌ی بزرگ سبب می‌شود تا در عرصه‌ی بین‌المللی توطئه‌های دشمن خنثی شود و اقتدار و جایگاه بین‌المللی ایران هم افزایش می‌یابد.»

منبع

ارسال در : اخبار IT
logo
دسته‌ها


ترجمه شده توسط : بسته بندی